Jistota při studiu, i po něm: NPK opět vypisuje stipendijní program pro studenty

3. června 2021
Nemocnice Pardubického kraje vypisuje pro akademický rok 2021/2022 stipendijní programy pro studenty vysokých a vyšších odborných škol. Stejně jako v předchozích letech bude vybraným studentům měsíčně proplácet až 5500 Kč měsíčně. Zájemci se mohou hlásit do 30. září 2021.

O tom, že je práce zdravotníků mimořádně záslužná, není po náročném covidovém roce pochyb. Každá posila je proto vítaná s nadšením. Jenže už samotná příprava na výkon povolání může dost vyčerpat a jakákoliv podpora situaci výrazně ulehčí. Nemocnice Pardubického kraje proto pro studenty prezenčních zdravotnických oborů každoročně vypisuje stipendijní program, přičemž od nového akademického roku si mohou vybraní studenti měsíčně přilepšit až o 5 500 Kč, a to za jediný příslib: že po skončení studia rozšíří řady odborného personálu...

A jakých oborů se stipendijní program pro rok 2021/2022 týká?

• Šestiletý magisterský program Všeobecné lékařství (studijní obor Všeobecné lékařství);
  • tříleté studium na vysoké zdravotnické škole zakončené státní závěrečnou zkouškou v oboru všeobecná sestra, porodní asistentka, dětská sestra, radiologický asistent, ergoterapeut, fyzioterapeut nebo zdravotnický záchranář;
  • tříleté studium na vyšší odborné škole zdravotnické zakončené absolutoriem (diplomovaná všeobecná sestra).

Termín uzavření přihlášek je 30. září 2021. Podrobnější informace o vyhlášení a podmínkách zařazení do Stipendijního programu se dočtete na https://www.nempk.cz/informace/stipendijni-program.