Litomyšlská nemocnice na den dětí odměnila nejlepší výtvarná díla

2. června 2022
Téměř tři desítky obrázků, koláží a dalších výtvarných děl obdržela Litomyšlská nemocnice od dětí z mateřských i základních škol, které se zúčastnily soutěže s názvem Duhová chobotnička aneb Děti kreslí ruce.

Soutěž nemocnice vyhlásila tematicky na Den hygieny rukou 5. května. Děti z mateřských a základních škol měly posílat vlastní výtvarná zpracování příběhu o čistých a špinavých rukách. „Všechny obrázky a další umělecké výtvory, které jsme od dětí obdrželi, byly velmi originální a nápadité. Při hodnocení jsme se soustředili na nápad i propracovanost, a i když to byl těžký úkol, vybrali jsme celkem sedm děl, jejichž autory jsme na den dětí odměnili malým dárkem,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Litomyšlské nemocnice Marketa Nemšovská.

Všechna výtvarná díla nemocnice vystaví ve spojovací chodbě budovy monobloku, kde si je budou moci prohlédnout pacienti, návštěvníci nemocnice i zdravotnický personál.