Nové číslo časopisu DOTEK představuje chirurgické obory, ale také třeba patologii

5. ledna 2023
Chirurgické obory, patologie, ošetřovatelství nebo také zdravotní dopravní služba. To jsou hlavní témata nového čísla časopisu DOTEK vydávaného Nemocnicí Pardubického kraje. K dostání je v elektronické i tištěné podobě.

Časopis DOTEK opět přináší zajímavé rozhovory (nejen) se zdravotníky, pohled do zákulisí nemocnice i řadu novinek.

Chirurgickou kliniku Pardubické nemocnice, která společně s ORL a Interní klinikou oslavila 20 let existence, představí její přednosta Lukáš Sákra. Na stejném pracovišti působí také lékařky Jindřiška a Jana Mergancovy. Těch jsme se zeptali, jaké to je, když se na jednom pracovišti sejde matka s dcerou.

Mezi chirurgické obory se řadí také urologie, ORL nebo ortopedie. Kdy a s jakými potížemi jednotlivá pracoviště navštívit a proč je základem zdravého životního stylu správná prevence? Ptali jsme se za vás.

Věděli jste, že naše sanitky najezdí měsíčně více než 100 000 kilometrů a přepraví na tři tisícovky pacientů? A zaznamenali jste, že v ošetřovatelství přibývá mužů?

Na stránkách DOTEKu toho však najdete ještě mnohem víc.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.