OBRAZEM: Litomyšlská nemocnice si s dětmi posvítila na správné mytí rukou

OBRAZEM: Litomyšlská nemocnice si s dětmi posvítila na správné mytí rukou
17. září 2021
Ve středu 15. září se park v Litomyšlské nemocnici zaplnil dětmi z přilehlých mateřských a základních škol. Nemocnice pro ně totiž připravila program s názvem Čisté ručky.

Pro malé účastníky této akce bylo připraveno celkem šest soutěžních stanovišť a za každou absolvovanou aktivitu děti dostaly razítko do hrací karty. Program byl různorodý a na své si přišel opravdu každý. Děti si například zopakovaly, po jakých činnostech je nutné mýt si ruce a kde se bacilům nejvíce daří. Za pomoci kouzelné hůlky a třpytek si názorně ukázaly, jak na bakterie funguje mycí prostředek. Formou říkanky si prošly správnou techniku mytí rukou a za pomoci fluorescentní dezinfekce si ve speciálním přístroji posvítily na špatně vydezinfikovaná místa. Úspěch měly i plyšové bakterie a viry, které děti symbolicky vyhazovaly do hracího koše.

Po absolvování celého programu děti nakreslily bakterie a viry podle jejich vlastní fantazie. Na každého účastníka čekala po absolvování celé akce malá odměna.

Další aktuality

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.