Odběrové místo na covid nově v budově C. V Pardubicích navýšena kapacita

Odběrové místo na covid nově v budově C. V Pardubicích navýšena kapacita
31. srpna 2020
Od 1. září 2020 se prodlužuje provozní doba odběrového místa pro testování na COVID-19 v Pardubické nemocnici. Odběry se budou provádět od pondělí do pátku od 8.00 do 12.00 hodin. Od poloviny září se začne testovat i o víkendu.
Kromě změny provozní doby se mění také místo, kde se odběry provádějí. Od září se pro tento účel začne využívat ambulance v budově č. 8. Od 12. září bude o víkendu odběrové místo otevřeno od 7.00 do 9.00 hodin. „Vzhledem k celorepublikovému nárůstu počtu případů covid-pozitivních pacientů a nadcházejícímu podzimu, kdy můžeme očekávat zesílení epidemie, prodlužujeme provozní dobu odběrového místa v Pardubicích, abychom vyhověli všem požadavkům na testování,“ uvedla ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková. Provozní doba odběrového místa v Litomyšlské nemocnici zůstává nezměněná, tedy každý všední den od 7.00 do 12.00 hodin. Od pondělí 31. srpna se však odběrové místo přesunulo do budovy C Litomyšlské nemocnice (bývalé kožní oddělení). Pacienti se na odběr v Pardubické a Litomyšlské nemocnici musí předem prostřednictvím on-line formuláře, ve kterém si zvolí termín odběru. Formulář je dostupný na webových stránkách nemocnice www.nempk.cz/testovani.  

Další aktuality

Výpadek žádankového systému na Covid-19

18. září 2020

Dnes dopoledne došlo k výpadku Národního zdravotnického informačního systému (NZIS), ve kterém se nacházejí žádanky pacientů indikovaných k odběru na Covid-19. Systém NZIS funguje na celostátní úrovni a stejný problém tak řeší i jiná zdravotnická zařízení. Díky administrativě, kterou dělají odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici již den předem, jsou k dispozici seznamy pacientů evidovaných v systému, odbavování odběrů jde však pomaleji.