V Nemocnici Pardubického kraje dostanou dárci krve nově poukázku s vyšší hodnotou

V Nemocnici Pardubického kraje dostanou dárci krve nově poukázku s vyšší hodnotou
4. července 2023
Dárcovství krve je zpravidla bezplatné. I přes tento známý fakt se Nemocnice Pardubického kraje rozhodla o něco více namotivovat dárce a poskytnout jim jako odměnu za darování poukázky s navýšenou hodnotou, a to na 150 korun.

Doposud si dárci krve či plazmy, kteří zavítali na některé z pěti transfuzních oddělení Nemocnice Pardubického kraje, odnášeli kromě dobrého pocitu také poukázku na občerstvení v řádech několika desítek korun. To se od pondělí 10. července změní. Na transfuzních odděleních Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké i Svitavské nemocnice budou nově všichni dárci dostávat shodně poukázku v hodnotě 150 korun. Tato poukázka bude formou tzv. Gastro Passu, který lze uplatnit u celé řady partnerů (konkrétní partnery je možné vyhledat zde). 

Noví dárci jsou vítáni

V České republice chybí dlouhodobě chybí zhruba 100 tisíc dárců. Není proto divu, že jsou dárci krve tolik potřební a noví vítáni, a to nehledě na krevní skupinu. Dárcem krve či plazmy se může stát každý, komu je mezi 18 a 65 lety, váží alespoň 50 kilogramů a neprodělal nebo netrpí závažnějším onemocněním. Podrobnější informace a kontakty naleznou zájemci na webových stránkách jednotlivých oddělení.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.