Dětské pacienty provede nemocnicemi Doktor Vlček

29. dubna 2022

Kreslený kamarád, který provede dětské pacienty jejich pobytem v nemocnici. Taková je role postavičky Doktora Vlčka, jenž bude součástí nových edukačních karet, které zamíří na všechna dětská oddělení Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Postavičku vytvořil akademický malíř Petr Korunka. Koncepce karet s průvodcem vzešla v rámci programu Přátelské nemocnice ze soutěže Děti malují dětem, na níž se kromě NPK podílela také Východočeská galerie v Pardubicích. Kromě edukačních karet se děti mohou těšit ještě na pexeso nebo omalovánky.

V Litomyšli se mladí lékaři učili léčit komplikované úrazy v oblasti kolene

12. dubna 2022

Na Zámecké návrší do Litomyšle se sjeli mladí ortopedi a traumatologové z šesti nemocnic Česka. Pod vedením týmu zkušených lektorů, mezi kterými byl i zástupce primáře ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice, Vít Heblt, se při workshopech učili, jak léčit komplikované úrazy kolene, femuru a bérce. Každé praktické části přitom předcházela teorie z úst předních českých odborníků.