Nemocnice opět očkují proti covidu-19 i bez předchozí registrace

25. února 2022

Na všech šesti očkovacích místech, které aktuálně provozuje Nemocnice Pardubického kraje, je v týdnu od pondělí 28. února do 6. března 2022 možné se nechat očkovat proti onemocnění covid-19 také bez předchozí registrace. Konkrétně jde o Pardubickou, Chrudimskou, Orlickoústeckou a Litomyšlskou nemocnici, obchodní centrum Palác Pardubice a rovněž Multikulturní centrum Fabrika ve Svitavách.

U operačního stolu člověk pozná sám sebe, říká sálová sestra

31. ledna 2022

„Sestro, skalpel, prosím!“ Podobnou větu už určitě každý slyšel z nejednoho televizního seriálu z lékařského prostředí. Jaké to ale je v reálném životě trávit každý den u operačních výkonů? „Je to adrenalin, vždycky však musíte zachovat klidnou mysl, nejde prostě jen tak odejít,“ říká staniční sestra centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Svitavské nemocnice Anna Libichová.

Díky daru nadačního fondu pořídila Litomyšlská nemocnice vyšší verzi programu pro oční oddělení

11. ledna 2022

Předpoklad dalšího chování nemoci nebo úspěšnost léčby zeleného zákalu nebo onemocnění sítnice. To všechno dokáže vyhodnotit analytický program FORUM firmy Zeiss, kterým disponuje oční oddělení Litomyšlské nemocnice. Na ještě vyšší verzi tohoto speciálního programu získala nemocnice finanční dar od Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska.