Oční oddělení Litomyšlské nemocnice provádí široké spektrum zákroků, jako jsou operace šedého zákalu (včetně možnosti implantovat torické či multifokální čočky), plastické operace víček (blefaroplastika), operace zeleného zákalu, operace šilhání (strabismu) u dospělých,  laserové ošetření sítnice moderním laserem s navigací (Navilas), který minimalizuje rizika laserového ošetření, laserovou iridotomii, kapsulotomii, trabekuloplastiku, průplach slzných cest, cyklofotokoagulaci diodovým laserem nebo vyšetření fluorescenční angiografie.

Oddělení je vybaveno moderními přístroji pro diagnostiku onemocnění předního i zadního segementu oka včetně OCT (optická koherentní tomografie), OCT angiografie, která umožňuje neinvazivní vyšetření cév zadního segmentu oka a fundus kamery Clarus k  širokoúhlému zobrazení sítnice. Pro analýzu předního segmentu oka a výpočet nitroočních čoček jsou využívány moderní přístroje Pentacam, IOLMaster 700, i-Profiler.


Pohotovostní služba

Pohotovostní služba očního oddělení je poskytována v pracovní dny od 15.30 do 7.00 hodin, ve dnech pracovního klidu nepřetržitě 24 hodin denně.

Kontakt na pohotovostní službu je +420 461 655 345 nebo +420 461 655 333, případně mobil +420 607 067 094.

Vedení a kancelář