Aktuality oddělení Oční

Na Den glaukomu zdravotníci vyšetřili zrak téměř osmi desítkám pacientů. U jednoho objevili zelený zákal

22. března 2023

Postupné poškození zrakového nervu, které člověk ani nemusí zaznamenat, ale může vést až k oslepnutí. Glaukom, mezi veřejností známý také pod názvem zelený zákal, je záludné onemocnění, na které každoročně upozorňuje Světový týden glaukomu. Ten letos připadl na třetí březnový týden a osvětovou preventivní akcí se k němu připojilo také oční oddělení Litomyšlské nemocnice.

Litomyšlská nemocnice se připojí ke světovému týdnu glaukomu nabídkou preventivního vyšetření

21. února 2023

Glaukom neboli zelený zákal je chronické onemocnění zrakového nervu, které, pokud se neléčí, vede k nevratnému poškození zraku až slepotě. Proto se oční oddělení Litomyšlské nemocnice připojuje ke Světovému týdnu glaukomu, který na tuto problematiku upozorňuje. Ve středu 15. března 2023 od 12.30 do 15.00 hodin tak oddělení nabídne široké veřejnosti bezplatné preventivní vyšetření.

Díky daru nadačního fondu pořídila Litomyšlská nemocnice vyšší verzi programu pro oční oddělení

11. ledna 2022

Předpoklad dalšího chování nemoci nebo úspěšnost léčby zeleného zákalu nebo onemocnění sítnice. To všechno dokáže vyhodnotit analytický program FORUM firmy Zeiss, kterým disponuje oční oddělení Litomyšlské nemocnice. Na ještě vyšší verzi tohoto speciálního programu získala nemocnice finanční dar od Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska.

Oční oddělení Litomyšlské nemocnice

23. března 2015

Oční oddělení v Litomyšli vniklo 1.11.1956, po otevření nového chirurgického pavilonu, pod vedením primáře MUDr. Jiřího Kavky. Od 1.1.2015 patří do skupiny Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Poskytuje oftalmologickou a konziliární péči pro pacienty východní části Pardubického kraje, bývalé okresy Svitavy, Ústí nad Orlicí a část okresu Chrudim. Na očním oddělení pracuje 11 lékařů (v přepočtených úvazcích celkem 8,4) a 13 zdravotních sester.