Nutriční terapeut v Litomyšlské nemocnici poskytuje specifickou ošetřovatelskou činnost při zabezpečování nutričních potřeb dospělých hospitalizovaných pacientů v oblasti preventivní a léčebné výživy. Nutriční terapeut zajišťuje i ambulanci nutričního poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu pro širokou veřejnost. Je-li poradenství zahájeno na základě doporučení lékaře, návštěvy pacienta jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Bez lékařského doporučení je služba placená.

 • vstupní konzultace s nutričním terapeutem (60 min) – 600 Kč
 • konzultace s nutričním terapeutem – další (30 min) – 170 Kč

 

Konzultace s nutričním terapeutem

Kdy využít konzultaci s nutričním terapeutem?

 • Zdravý životní styl
  • pokud chcete najít odpovědi na otázky týkající se výživy a zdravého životního stylu, součástí může být i konzultace jídelníčku

 • Redukce hmotnosti
  • Na úvodní setkání je vhodné přinést záznam stravy (ke stažení níže) za 3–5 dní obsahující alespoň 1 víkendový den. Záznam stravy je potřeba vést co nejvíce konkrétně.

 • Diabetes mellitus
 • Dietní omezení
  • poradíme vám s výběrem vhodných potravin a pokrmů, pokud vám lékař naordinoval speciální dietu (např. při onemocnění trávicího traktu, srdce a cév, při potravinových alergiích a intolerancích)

U všech zdravotních obtíží předpokládáme, že jste pod kontrolou lékaře.

Na konzultace je nutné se objednat telefonicky.

Kontakt

Tel. 734 755 943
E-mail: nut.lin@nempk.cz


Ordinační doba 

úterý 8.00–12.00
středa 8.30–12.30
pátek 8.00–12.00 (vyjma každého prvního pátku v měsíci)

 

Konzultace s lékařem nutricionistou 

Lékař nutricionista se specializuje na prevenci, diagnostiku a léčbu malnutrice (malnutrice je dlouhodobý stav výživy pacienta, který nepokrývá všechny jeho potřeby - příjem potravy je nedostatečný, přílišný nebo nevyvážený) u pacientů při závažných chronických onemocněních a onemocněních onkologických.

Lékař poskytuje konzultace nutričního stavu a domácí enterální výživy. Dle potřeb pacienta a povahy onemocnění lze zajistit výživu ve formě sippingu nebo aplikovanou přímo do žaludku, případně tenkého střeva pomocí zavedené sondy. Cílem indikované nutriční podpory  je udržet dobrý funkční a nutriční stav pacienta.

Lékař nutricionista: MUDr. Hana Crhová

Konzultace je možná v Litomyšlské nemocnici vždy po telefonické domluvě v obvyklém čase od 7.00 do 14.30 hodin.

Kontakt: 

Tel. 461 655 292 

Měření tělesného složení přístrojem InBody 270

Od 1. července 2023 nově provádíme diagnostiku složení těla pomocí bioelektrické impedanční analýzy (BIA). Podrobnosti naleznete ZDE a ZDE.